Наша установа, створена в далекому 1939 році як пологовий будинок №1, пройшла серйозні етапи становлення і розвитку.

Пологовий будинок був створений на базі поліклініки Червоного Хреста. Розгорнуто було 70 ліжок, працювало 4 лікаря. Перший головний лікар – Самін Марк Ісайович (короткий час), потім Волкінштейн Любов Ісаківна.

З початком Великої Вітчизняної війни багато співробітників пішли на фронт, а в 1944р., Після звільнення Херсона, відновлювали пологовий будинок №1 (Вул. Бєлінського, 6).

Із звіту про стан акушерсько-гінекологічної допомоги по Херсонській області за 1945 рік:

Обов’язки міського акушера в Херсоні виконувала завідуюча пологовим будинком Волкінштейн Л.І. Відновлено майже повністю зруйнований під час війни пологовий будинок (на 80 ліжок).

Обладнаний пологовий будинок бідно. Міський пологовий будинок обставлений тільки тими меблями, які можливо було вилучити з інших лікувальних установ міста і ліжками (недомірком) з репараціонного фонду. Питання білизняного постачання – найслабше. Наявність білизни у всіх рододопоміжних установах не перевищує двох змін.

Харчування проводиться згідно норм, але часто спостерігаються перебої з білим хлібом, овочами, молочними продуктами.

У 1949 році зареєстровано 1614 пологів з них 21 домашні, 86 – передчасних, 28 – двійнят. Штатна кількість ліжок – 60. До квітня 1949р. – 80 ліжок, поки не було відкрито відділення при Міській лікарні на 20 ліжок.

У 1957р. пологовий будинок №1 був переведений в будівлю по провулку Д. Любарської, 28, яке було побудовано в першій чверті XIX століття як училище для дітей канцелярських службовців. У 1894 воно було переобладнано для губернської земської управи. У 1920р. в ньому розміщувався Палац Праці з адміністративними органами радянської влади, а з 1936 по 1941р. Херсонська авіаційна школа, двадцять випускників якої стали Героями Радянського Союзу.

Розгорнуто було 150 ліжок. У 1957р. було відкрито гінекологічне відділення. Творцем і першим завідувачем відділенням була З.С. Клименко.

З 19 грудня 1960 р. в пологовому будинку було відкрито відділення передчасних пологів. За 1961 рік у ньому було проліковано 156 недоношених дітей (від 1 кг до 2,5 кг) і 26 плодів (менше 1 кг). З 1961 року пологовий будинок є обласним методичним центром по психопрофилактической підготовці вагітних до пологів.

28 лютого 1968 р. Херсонський міськвиконком (голова П. Яковенко) прийняв рішення №128 «Про дозвіл відділу охорони здоров’я Херсонської облвиконкому будівництва корпусу пологового відділення на 200 місць на території міського пологового будинку № 1».

Будівництво акушерського корпусу закінчилося в 1972 р. Акт держкомісії про приймання в експлуатацію пологового будинку був затверджений рішенням міськвиконкому № 485/19 11 жовтня 1972 року з оцінкою «добре».

Тридцять сім років (з 1960 по 1997 р.) Пологовий будинок очолювала Зоя Сергіївна Клименко. Поступово поліпшувалася матеріально-технічна база, формувався працездатний колектив, впроваджувалися нові методи діагностики та лікування. Ініціатор всіх починань – З.С. Клименко. У 1970р. вона захистить кандидатську дисертацію на тему: «Найближчі та віддалені результати операції кесаревого розтину».

Все своє життя вона присвятила нашому закладу. Присвоєння її імені пологовому будинку – це данина поваги херсонців, подяка і пам’ять про її внесок в охорону здоров’я. Пологовий будинок №1 став першою рододопоміжною установою області, де відкрилися відділення патології вагітності, відділення з виходжування недоношених дітей, анестезіологічне відділення.

До 1981 р. пологовий будинок №1 виконував функції обласного акушерського стаціонару. У той час щорічно проводилося до 3000 родов. Наприклад 1977 році – 3014 пологів, з них – 300 передчасних, проведено 67 операцій кесарів розтин.

Прагнення до нового, передового завжди було притаманне співробітникам пологового будинку. У 1983р. проведена перша діагностична лапароскопія і гістороскопія. Перша лапароскопічна операція при позаматкової вагітності проведена лікарем акушером – гінекологом Барнашом А.М.

У 1990 році відкрилася жіноча консультація Таврійського мікрорайону.

З 1997р. акушерські відділення пологового будинку перейшли до практики спільного перебування матері і дитини, що сприяло зниженню внутрішньолікарняних інфекцій у новонароджених, поліпшення грудного вигодовування.

Активна робота по впровадженню сучасних перинатальних технологій дозволила отримати статус «Лікарня доброзичлива до дитини» в 2007р.

У 1998р. на базі пологового будинку був створений Центр планування сім’ї, сексології та репродукції людини, що було передбачено відповідною національною програмою.

Сучасний пологовий будинок Суворовського району імені З.С. Клименко – це багатопрофільний лікувальний заклад вищої акредитаційної категорії, зі статусом «Лікарня доброзичлива до дитини», до складу якого входить: дві жіночі консультації, центр планування сім’ї, акушерські відділення на 70 ліжок, гінекологічне відділення на 50 ліжок, відділення новонароджених, анестезіологічне відділення, клініко-діагностична лабораторія, адміністративна служба.

У 2013р. проведено тисяча п’ятсот двадцять сім пологів, 103 з них передчасні. Народилося 38 двійнят та одна трійня. У гінекологічному відділенні проведено 2067 операцій.

Програма реформування охорони здоров’я передбачає створення на базі пологового будинку міського перинатального центру II-го рівня