Планування сім’ї є запорукою бажаного та здорового потомства, безпечного материнства завдяки можливості регулювати перерви між вагітностями, контролювати вибір часу народження дитини у залежності від віку батьків, стану їх здоров’я та інших факторів. Це попередження захворювань, що передаються статевим шляхом, профілактика небажаної вагітності та досягнення психосексуальних відносин.

Здоров’я жінки + здоров’я чоловіка = здоров’я нації

В 1998 році вперше в Херсонській області організовано Центр планування сім’ї, сексології та репродукції людини, який є підрозділом пологового будинку. В Центрі працюють висококваліфіковані лікарі, що володіють новими методиками та сучасними технологіями лікування гінекологічних захворювань, а також андрологічних та сексуальних порушень.

Центр надає послуги:

 • Консультування з усіх методів планування сім’ї жінок репродуктивного віку, чоловіків, а також підлітків, жінок з тяжкими соматичними захворюваннями.
 • Консультування жінок та чоловіків відповідно до репродуктивних планів та періодів життя.
 • Підготовка подружніх пар до вагітності.
 • Надання допомоги при невиношуванні вагітності.
 • Діагностика та лікування жіночого та чоловічого безпліддя, відновлення репродуктивного здоров’я.
 • Профілактика, діагностика та лікування інфекцій, які передаються статевим шляхом у жінок та чоловіків.
 • Діагностика та лікування гормональних порушень репродуктивного віку та періоду менопаузи.
 • Діагностика та лікування розладів ерекції, статевого потягу, вікового андрогенного дефіциту.
 • Консультування жінок з перинатальними втратами з питань подальшого планування сім’ї та надання психологічної допомоги.
 • Здійснення консультацій з психологічних питань, допомога у вирішенні психосоматичних проблем, сімейна психотерапія. Вирішення конфліктних ситуацій.
 • Підготовка сімейних пар до пологів. Допомога при післяпологовій депресії.
 • Робота з формування безпечної статевої поведінки серед підлітків та молоді. Консультації з питань здорового способу життя.

На базі Центру функціонує денний стаціонар, де лікуються жінки з порушенням функції репродуктивної системи та вагітні груп ризику. У відділенні мають змогу лікуватися пацієнти, що не потребують цілодобового нагляду.

Наші лікарі:

 • Малахова Ганна Вадимівна – керівник Центру планування сім’ї, сексології та репродукції людини, лікар акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії. Запис на прийом за тел. (0552) 22-38-79.
 • Березняк Ганна Олександрівна – лікар акушер-гінеколог першої кваліфікаційної категорії. Запис за тел. (050) 55-46-190.
 • Остафі Світлана Ярославівна – лікар акушер-гінеколог першої кваліфікаційної категорії. Запис за тел. (0552) 49-14-61.
 • Думенко Оксана Миколаївна – лікар уролог-андролог першої кваліфікаційної категорії. Запис на прийом за тел. (050) 55-974, (097) 67-23-105.
 • Радевич Ігор Тадеушевич – лікар-сексопатолог першої кваліфікаційної категорії. Запис на прийом за тел. (093) 94-29-022.
 • Лук’яненко Ірина Михайлівна – практикуючий пренатальний психолог. Запис за тел. (050) 56-03-840.

Розклад роботи відділення:
Понеділок – п’ятниця з 8.00 до 15.00

Пам’ятайте, що:
Найкращий вік для народження дітей 20-35 років. Доведено, вагітність, яка настала раніше або пізніше перебігає з більшою кількістю ускладнень з боку матері та дитини.

Інтервали між пологами повинні бути не менше 2-2,5 років. Це дозволить жінці зберегти своє здоров’я та відновити свої сили для майбутніх пологів.

Контрацепія зробить інтимне життя більш гармонійним, усуне переживання та побоювання.

Рішення про застосування того чи іншого методу контрацепції краще прийняти після того, як ви дізнаєтесь про всі засобі та проконсультуєтесь у лікаря.

Аборт не є найкращим засобом регулювання народжуваності. Застосовуючи сучасні методи контрацепції, цьому можна запобігти.

Якщо ж небажана вагітність все таки наступила і ви вирішили її перервати, необхідно звернутися до лікаря в найкоротші терміни. Це дасть змогу здійснити це з найменшим ризиком для здоров’я та запобігти можливим ускладненням.

Після пологів та аборту вагітність може наступити ще до початку першої менструації, тому необхідно підібрати метод контрацепції ще до початку статевого життя.

Хвороби, що передаються статевим шляхом,можуть стати причиною безпліддя та сексуальних розладів. Запобігти зараженню та попередити небажану вагітність допоможе презерватив.

Статеве виховання дітей та підлітків допоможе зберегти їм репродуктивне здоров’я, нівчить безпечній статевій поведінці, виховає почуття відповідального батьківства та підготує до майбутнього сімейного життя.

Зроби свій вибір – бажані, здорові діти, злагода та гармонія в сім’ї!