У пологовому відділенні щороку відбувається до 1,5 тисячі пологів.
Завдання нашого відділення:
- Забезпечити цілодобове надання кваліфікованої медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим.
- Сприяти фізіологічному перебігу пологів та ранньому грудному вигодовуванню.
- Мінімізувати використання медикаментозних препаратів під час пологів.
- Покращувати умови сумісного перебування матері та дитини.
Для успішного перебігу пологів допомогу роділлям цілодобово надає кваліфікована бригада медичних працівників, до складу якої входять: два лікаря акушери-гінекологи з першою та вищою категорією, лікар – неонатолог, лікар – анестезіолог, акушерка, операційна медсестра, дитячі медсестри та молодший медперсонал.
У разі ускладнення перебігу пологів та необхідності оперативних втручань у відділенні функціонує сучасний операційний блок, в який входять дві операційні, що дає можливість надавати екстрену медичну допомогу на протязі перших 15 хвилин від моменту діагностування ускладнення пологів, що знижує ризик розвитку перинатальної патології.
Протягом останнього часу у відділенні змінились підходи у системі надання акушерської допомоги жінкам, спрямовані на забезпечення фізіологічного перебігу вагітності та пологів, правильного догляду за новонародженою дитиною, організацію раннього грудного вигодовування грудним молоком та підтримки природного постійного контакту матері з дитиною.
Для комфортного перебігу пологів працюють 4 індивідуальні пологові палати сімейного типу.
Партнерські пологи складають 91 % від усіх пологів. У відділення практикується знаходження роділлі та партнерів в індивідуальній палаті, пологи в присутності близьких родичів, котрі мають вільний доступ також у післяпологове відділення.
Післяпологове відділення складається із окремих індивідуальних палат сумісного перебування матері та дитини, 30% з яких – підвищеної комфортності, в яких родичі можуть знаходитися цілодобово.
Родичі не тільки беруть участь у пологах, а й допомагають жінці здійснювати догляд за новонародженою дитиною, що сприяє виникненню у них свідомих родинних почуттів і відповідальності за дитину. Окрім створення максимально сприятливих умов для жінки та її майбутньої дитини така організація ведення пологів дає змогу попереджувати розвиток інфекційних ускладнень у матері та новонародженої дитини.
У пологовому залі забезпечується дотримання «теплового ланцюжка», контакт новонародженої дитини з матір’ю з найперших хвилин її життя. Контакт «шкіра до шкіри» забезпечує зігрівання дитини, колонізацію її організму мікрофлорою матері. Раннє грудне вигодування та сумісне перебування матері і дитини формує домінанту здорового материнства у жінки.
По бажанню сімейної пари (після попереднього узгодження з Інститутом клітинної терапії) у нашому відділенні здійснюється забір пуповинної крові для кріозберігання її у сімейному банку пуповинної крові.
Завідуючий пологовим відділенням Маренковський Петро Петрович. Має вищу категорію з акушерства та гінекології.
Телефон відділення (0552) 26-41-70