У пологовому відділенні щороку відбувається до 1,5 тисячі пологів.

Завдання нашого відділення:

  1. Забезпечити цілодобове надання кваліфікованої медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим.
  2. Сприяти фізіологічному перебігу пологів та ранньому грудному вигодовуванню.
  3. Мінімізувати використання медикаментозних препаратів під час пологів.
  4. Покращувати умови сумісного перебування матері та дитини.

Для успішного перебігу пологів допомогу роділлям цілодобово надає кваліфікована бригада медичних працівників, до складу якої входять: два лікаря акушери-гінекологи з першою та вищою категорією, лікар – неонатолог, лікар – анестезіолог, акушерка, операційна медсестра, дитячі медсестри та молодший медперсонал.

У разі ускладнення перебігу пологів та необхідності оперативних втручань у відділенні функціонує сучасний операційний блок, в який входять дві операційні, що дає можливість надавати екстрену медичну допомогу на протязі перших 15 хвилин від моменту діагностування ускладнення пологів, що знижує ризик розвитку перинатальної патології.

Протягом останнього часу у відділенні змінились підходи у системі надання акушерської допомоги жінкам, спрямовані на забезпечення фізіологічного перебігу вагітності та пологів, правильного догляду за новонародженою дитиною, організацію раннього грудного вигодовування грудним молоком та підтримки природного постійного контакту матері з дитиною.

Для комфортного перебігу пологів працюють 4 індивідуальні пологові палати сімейного типу.

Партнерські пологи складають 91 % від усіх пологів. У відділення практикується знаходження роділлі та партнерів в індивідуальній палаті, пологи в присутності близьких родичів, котрі мають вільний доступ також у післяпологове відділення.

Післяпологове відділення складається із окремих індивідуальних палат сумісного перебування матері та дитини, 30% з яких – підвищеної комфортності, в яких родичі можуть знаходитися цілодобово.
Родичі не тільки беруть участь у пологах, а й допомагають жінці здійснювати догляд за новонародженою дитиною, що сприяє виникненню у них свідомих родинних почуттів і відповідальності за дитину. Окрім створення максимально сприятливих умов для жінки та її майбутньої дитини така організація ведення пологів дає змогу попереджувати розвиток інфекційних ускладнень у матері та новонародженої дитини.

У пологовому залі забезпечується дотримання «теплового ланцюжка», контакт новонародженої дитини з матір’ю з найперших хвилин її життя. Контакт «шкіра до шкіри» забезпечує зігрівання дитини, колонізацію її організму мікрофлорою матері. Раннє грудне вигодування та сумісне перебування матері і дитини формує домінанту здорового материнства у жінки.

По бажанню сімейної пари (після попереднього узгодження з Інститутом клітинної терапії) у нашому відділенні здійснюється забір пуповинної крові для кріозберігання її у сімейному банку пуповинної крові.

Завідуючий пологовим відділенням Маренковський Петро Петрович. Має вищу категорію з акушерства та гінекології.
Телефон відділення (0552) 26-41-70

Запрошуємо сімейні пари, які планують збільшення своєї родини до нашого відділення!