З раннього віку дівчинка – майбутня мати – чує від старших жінок, дізнається від них і з кінофільмів той факт, що пологи є надзвичайно болісними. Власного досвіду немає, однак інформаційне поле формує у кожній жінки свій, унікальний «образ пологів» – з такими компонентом, як біль. Звідси закономірне бажання: хочу народжувати з анестезією.

Одна з задач анестезіолога – усунення стресу і страху перед пологами, інтенсивність болісних відчуттів зменшується і сприймається як «стерпна», коли жінка відчуває себе у безпеці, довіряє медичному персоналу і налаштована на сприятливе завер-шення пологів.

Нейроаксіальна анестезія використовується за бажанням жінки, як правило – в разі низького больового порогу, коли пологи сприймаються як надзвичайно болісні. А також відповідно до ряду медичних показань (наприклад, при підвищенні кров’яного тиску, неготовності пологових шляхів).

Цей метод вважається найбільш сучасним і безпечним для жінки та дитини, він ви-соко ефективний і зручний, у ряді випадків надає можливість народити самостійно, уникнувши хірургічного втручання.
Анестезія проводиться лікарем-анестезіологом, який спеціалізується на методах знеболення пологів. Процедура знеболення є абсолютно безболісною і максимально швидкою, завдяки використання спеціальних анестетиків та сучасних наборів з найтоншими голками.

У разі запланованого кесаревого розтину, знайомство з жінкою проходить ще в перед пологовий період.

Завдання анестезіолога – крім виключно медичних аспектів – зрозуміти особистий «сценарій кесаревого розтину» у конкретної пацієнтки. Всі сценарії різні: одна майбутня мати хоче спати до моменту діставання дитини, інша бажає бути в повній свідомості, повністю сприймати процес народження малюка, почути перші звуки. Лікар не тільки вміє слухати, але й чує жінку.

Після операції активно впроваджуємо інноваційний підхід максимально ранньої взаємодії мами та малюка, випереджувальне знеболення, ранній початок звичайного харчування, рання фізична активізація.
Ми, анестезіологи, йдемо на крок попереду болі.

Завідуючий відділенням Мясоєдов Сергій Володимирович – лікар анестезіолог-реаніматолог вищої кваліфікаційної категорії.

Телефон відділення: (0552) 22 65 75