Відділення патології вагітності (ВПВ) входе до складу пологового будинку.

Завідувач відділення: Сорокоумова О.Ю.

Старша акушерка: Старовицька Т.Г.

Ліжковий фонд відділення складає 35 ліжок, палати на 3-4 місця, затишні та комфортні. У відділенні працюють 3 лікаря акушер – гінеколога першої категорії, лікар – терапевт вищої категорії, 8 акушерок (2 маніпуляційні), 8 молодших медичних сестер, сестра – господарка.

Відділення у своєму складі має маніпуляційний кабінет, оглядовий, кабінет функціональної діагностики, зала для занять по грудному вигодовуванні та догляду за новонародженими, проводяться тематичні лекції, зустрічі з завідувачами пологового відділення, анестезіологічного, відділення новонароджених. Регулярно проводяться зустрічі з лікарем психологом з питань підготовки до пологів та партнерським пологам. У кабінеті функціональної діагностики проводиться КТГ плоду, біофізичний профіль плоду, оцінка стану плоду за шкалою Фішера, ЄКГ, вимірювання артеріального тиску, пульсу, сатурації. Кабінет функціональної діагностики працює цілодобово. Апаратура кабінету портативна та , за необхідності, може використовуватися безпосередньо у ліжку пацієнта.

УЗД з БПП та доплерометрія за необхідністю проводиться у ЖК. Це дозволяє визначити внутрішньоутробний стан плоду, дає можливість своєчасно виявити погіршення стану плоду, пролонгувати вагітність до терміну, коли плід більш життєздатний, запобігти гіпердіагностиці дистресу плоду.

У відділенні проводиться повне клініко-лабораторне обстеження, лікування вагітних з різною екстрагенітальною патологією (гіпертонічна хвороба, порушеннями ССС, нирок, печінки, органів дихання, аутоімунні захворювання), а також вагітних з ускладненнями вагітності (гестози, загроза переривання вагітності, гестаційний пієлонефрит, гестаційний цукровий діабет, анемія вагітних). Проводиться спостереження за вагітними з порушеннями плодово-плацентарного кровообігу, з СЗРП та вибір тактики своєчасного родорозродження.

Останнім часом значно зросла кількість жінок з багатоплідною вагітністю, це пов’язано з впровадженням допоміжних репродуктивних технологій (ЕКО). У нашому відділенні багато уваги приділяється таким жінкам . Маємо великий досвід у веденні таких вагітних, лікуванні виявленої патології та своєчасного родорозродження.

Телефон відділення: 22-57-13 (5 поверх)